W piątek przed północą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wykonujący zadania na granicy polsko – białoruskiej zauważyli pożar budynku w miejscowości Ozierany Wielkie (pow. Sokólski), jak się potem okazało był to domek letniskowy.

Żołnierze powiadomili odpowiednie służby i po błyskawicznej zmianie organizacji służby na granicy udali się w rejon pożaru, aby ratować życie pogorzelców. Na miejsce został skierowany pododdział sił szybkiego reagowania z pobliskiej bazy wojskowej. Żołnierze zabezpieczyli miejsce, ewakuowali osobę z sąsiedniej – zagrożonej posesji, usunęli ze strefy zagrożenia pojazd właściciela posesji na której wybuchł pożar. Wkrótce pojawili się strażacy, którzy przystąpili do gaszenia pożaru.

Na miejscu działania gaśnicze prowadziły zastępy strażaków z OSP Krynki, OSP Szudziałowo, OSP Zubrzyca Wielka oraz JRG Sokółka.

Działania strażaków trwały do godziny 1.50. Niestety, budynek spłonął doszczętnie. Na szczęście nie było osób poszkodowanych – informuje dyżurny SK KW PSP w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *