Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej reagują na apel od przedstawicieli Narodowego Centrum Krwi i oddają krew dla potrzebujących.Oddawajcie krew, jest teraz bardzo potrzebna — proszą przedstawiciele Narodowego Centrum Krwi. Województwo świętokrzyskie jest w kryzysowej sytuacji jeśli chodzi o krew grupy ARh- i 0Rh-.

Ochotnicy z Wojsk Obrony Terytorialnej z regionu świętokrzyskiego postanowili wesprzeć służbę zdrowia oddając najcenniejszy dar. Już blisko od dwóch lat w 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej działa Klub Honorowego Krwiodawstwa o numerze 510. Również i w tym momencie terytorialsi pragną wspierać świętokrzyskie centrum krwiodawstwa w ciężkich chwilach.

Fot. Świętokrzyski WOT

Właśnie teraz jest duże zapotrzebowanie na krew – mówi lek. med. Zdzisława Sitarz-Żelazna, zastępca dyrektora ds. medycznych RCKiK w Kielcach. – W obecnej sytuacji zagrożenia wirusem COVID-19 dużo, mniej dawców zgłasza się do naszego centrum. Odwołane są zbiórki krwi w zakładach, szkołach oraz inne zorganizowane akcje, co negatywnie wpływa na ilość oddawanej krwi. Akcja zbiórki krwi zorganizowana przez żołnierzy 10 ŚBOT jest bardzo potrzebna– dodaje dyrektor.

Świętokrzyska Obrona Terytorialna wspiera służby specjalistyczne i służbę zdrowia w walce z rozpowszechnianiem się koronawirusa. Wykonują zadania mające na celu pomoc osobom starszym, edukację otoczenia i personelu, aby ograniczyć epidemię.

Fot. Świętokrzyski WOT

Osoby pragnące oddać krew mogą udać się do skarżyskiego szpitala przy ulicy Szpitalnej 1.

Fot. Świętokrzyski WOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *