Cykliczne kontrole gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyli kolejne, cykliczne szkolenie w warunkach terenowych. W ćwiczeniach udział brało blisko setka terytorialsów z 212 Kompanii Lekkiej Piechoty z Lublina.

Takie ćwiczenia dla Wojsk Obrony Terytorialnej to już rutyna. Odbywają się one w weekendy już od kilku lat, w pełnym umundurowaniu, który jest niezbędny przy natychmiastowej militarnej obronie kraju. Warto wspomnieć, że w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej kobiety stanowią około 20 procent wszystkich żołnierzy.

Tematem niedzielnych cyklicznych ćwiczeń była symulacja ochrony obiektów infrastruktury krytycznej w gminie Niemce. Żołnierze mieli za zadanie ochraniać obiekty, które gwarantują stabilność w dostawach energii. Żołnierze WOT byli odpowiedzialni także za zapewnienie ochrony ludności cywilnej i budynków mieszkalnych. Ćwiczenia odbywały się przez cały weekend.

Ostatnie dni, zwiększyły zainteresowanie Wojskami Obrony Terytorialnej. Od 24 lutego wpłynęło już ponad 60 wniosków. Najbliższe szkolenie podstawowe dla kandydatów przygotowano na 25 marca.

Źródło: TVP 3 Lublin

Fot. WOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *