W 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej zakończył się intensywny, miesięczny kurs operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike. Szkolenie odbyło się na terenie międzyrzeckiej brygady, a uczestniczyło w nim kilkunastu żołnierzy z kompanii wsparcia oraz 1, 2 i 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej.

Program szkolenia obejmował zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne. Żołnierze zgłębili tajniki budowy, działania i przeznaczenia wyrzutni Spike, która jest jedną z najnowocześniejszych broni tego typu na świecie. Umożliwia ona precyzyjne rażenie celów takich jak czołgi czy transportery opancerzone z odległości nawet 4 kilometrów.

Po intensywnym treningu żołnierze przystąpili do egzaminu, który składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali doświadczeni instruktorzy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Ukończenie kursu przez żołnierzy 17 WBZ znacząco zwiększa potencjał bojowy brygady, umożliwiając skuteczniejsze zwalczanie celów opancerzonych przeciwnika. Zdobyta wiedza i umiejętności będą procentować w trakcie przyszłych ćwiczeń i operacji wojskowych, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *