W ostatnim czasie żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej przeszli intensywne szkolenie z zakresu prowadzenia walki w bliskim kontakcie w formacie „Force on Force”. Ćwiczenia odbywały się w terenie zurbanizowanym z wykorzystaniem systemu UTM (Ultimate Training Munition), co pozwoliło na realistyczne odwzorowanie warunków pola walki.

Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy – żołnierze rezerwy z Wojsk Specjalnych, reprezentujący firmy Targets Creators oraz RWS CETUS Militaria. Ich wiedza i umiejętności z zakresu taktyki oraz technik walki w bliskim kontakcie okazały się nieocenione dla żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

Format „Force on Force” to sprawdzona metoda szkoleniowa, która pozwala na doskonalenie umiejętności żołnierzy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Dzięki wykorzystaniu systemu UTM, żołnierze mogli ćwiczyć strzelanie amunicją treningową, co zwiększyło realizm i bezpieczeństwo szkolenia.

Terenu zurbanizowany stanowi szczególne wyzwanie dla żołnierzy, dlatego też doskonalenie umiejętności walki w takich warunkach jest niezwykle istotne. Szkolenie z udziałem instruktorów z Wojsk Specjalnych pozwoliło żołnierzom 1. Warszawskiej Brygady Pancernej na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *