Kiedy rok temu uczestniczyliśmy w 30. edycji i rozmawiając wspominaliśmy, że jest tą największą w historii. 31. edycja MSPO zaskoczyła wszystkich, przekraczając wszelkie oczekiwania. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu wystawców, delegatów i gości, targi stały się nie tylko większe pod względem liczby uczestników, ale również w skali znaczenia dla obronności naszego kraju.

Międzynarodowy charakter MSPO 2023

MSPO zgromadziło 711 wystawców z 35 krajów, z których znaczną część stanowiły polskie przedsiębiorstwa. Zainteresowanie wydarzeniem przekroczyło wszelkie oczekiwania – aż 61 delegacji z 43 państw odwiedziło Kielce. Poza lokalnymi dostawcami, na targach obecni byli również reprezentanci przemysłu zbrojeniowego z całego świata, czyniąc z MSPO miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i technologii.

Nowości od Korei Południowej na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

Koreańska Wystawa Narodowa zdecydowanie przyciągnęła uwagę. Ze swoim imponującym sprzętem, takim jak wyrzutnie rakietowe Chunmoo czy czołgi K2, Koreanczycy pokazali siłę i nowoczesność swojego przemysłu obronnego. Nie można było przejść obok bez zatrzymania się i podziwiania tańczącego smoka oraz mistrzów taekwondo – symboli kultury Korei.

Miliardowe kontrakty podczas eventu MSPO

Jednym z najważniejszych aspektów tegorocznych targów były zawarte umowy. 100 miliardów złotych – to ogromna kwota, która będzie inwestowana w modernizację polskiego przemysłu zbrojeniowego oraz w zakup nowoczesnego sprzętu dla polskiej armii. Wśród najważniejszych transakcji warto wymienić umowy z USA na zakup systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej WISŁA.

Gala Defender – czas na wyróżnienia MSPO

Tradycja wręczenia nagród DEFENDER jest dla wielu uczestników kulminacyjnym punktem targów. Nagrody te są ważnym wyróżnieniem dla tych, którzy przyczyniają się do rozwoju polskiego przemysłu obronnego. W tym roku, podczas gali, wręczono wiele nagród i odznaczeń, w tym również po raz pierwszy w historii nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Kolejna edycja targów już za rok. Przed nami 32. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w dniach 3-6 września 2024 roku. Biorąc pod uwagę sukces tegorocznej edycji, można być pewnym, że będzie to kolejne wyjątkowe wydarzenie w świecie obronności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *