Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły wraz z Kraśnickim Urzędem Miasta wspólne działania, mające na celu pomoc osobom narażonym na koronawirus.

Wolontariusze cywilni wraz  z żołnierzami Obrony Terytorialnej będą wykonywać działania wspierające osoby, które mogą być szczególnie narażone na koronawirus. Zajmą się robieniem zakupów, wyprowadzaniem zwierząt na spacer, czy wyrzucaniem śmieci.

Aby otrzymać taką pomocą należy telefonicznie zadzwonić pod podane numery i wyjaśnić swoje potrzeby.

Dotyczy to seniorów, osób niepełnosprawnych, samotnie żyjących, także kombatantów. Te osoby są w najtrudniejszej sytuacji, jeśli chodzi o możliwość takiego normalnego, codziennego funkcjonowania, ze względu na problemy zdrowotne, wiek i różne inne uwarunkowania z tym związane. Chcemy pomóc im, aby jak najdłużej mogli pozostać w domu, aby jak najmniej mieli kontaktu z większymi grupami osób. – tłumaczy Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta.

Wolontariusze i żołnierze Obrony Narodowej będą wyposażeni w identyfikatory, dzięki którym będzie można uniknąć oszustów. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. Numery telefonów to: 722 361 960 i 575 979 300.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *