Wojska Obrony Terytorialnej współpracują z Policją, Strażą Graniczną, służbą lotniskową, wspierają wojewodów i władze samorządowe. Wszystko po to aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2. Aktualnie, we wspieraniu odpowiednich służb zaangażowanych jest 150 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz jest w stałym kontakcie z Wojewodą Lubelskim, władzami samorządowymi oraz innymi służbami ratowniczymi naszego regionu. Brygada jest gotowa, m.in. do udostępnienia swojego sprzętu specjalistycznego dla poszczególnych służb. Terytorialsi pozostają w stałej gotowości do zaangażowania swoich sił w opanowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na obecną chwilę zaangażowanych jest około 150 żołnierzy 2 LBOT, a reszta stanu brygady pozostaje w 12-godzinnej lub 6-godzinnej gotowości oczekując na przydział zadań – mówi kpt. Damian Stanula z Wojsk Obrony Terytorialnej na Lubelszczyźnie.

Od dzisiaj dowództwo WOT organizuje zdalny punkt pomocy psychologicznej dla osób przebywających w kwarantannie. Żołnierze mają za zadanie udzielnie bezpłatnej pomocy przez telefon oraz w formie czatu. Taka pomoc ma działać całodobowo, w trzech zmianach. Zespół z pomocą będzie stacjonował w Zegrze, a w przyszłości planowane jest uruchomienie central regionalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *