Weekend szkoleń warmińsko-mazurskich terytorialsów

Przy realizacji operacji pk. „Niezawodna Pomoc” oraz „Silne Wsparcie” dowódcy nie zapominają o systematycznych szkoleniach, podczas których podtrzymywane i utrwalane są nawyki do realizacji zadań bojowych wśród żołnierzy. W miniony weekend w Morągu miało miejsce wspólne szkolenie żołnierzy 42 batalionu lekkiej piechoty z Ochotniczą Strażą Pożarną Florczaki, które pozwoliło na zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności do realizacji przyszłych działań przeciwkryzysowych.

Żołnierze opanowali techniki dotarcia do osoby poszkodowanej, udzielania pierwszej pomocy oraz poznali sprzęt do działań ratowniczych. Dzięki szkoleniu będą potrafili rozpoznawać zagrożenia mogące stanowić niebezpieczeństwo dla życia oraz zabezpieczać miejsca działań ratowniczych.

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej ma podpisaną notatkę o współpracy z Państwową Strażą Pożarną, dzięki której żołnierze wspierają ich działania, jak i korzystają z ich doświadczenia i umiejętności, aby jak najlepiej móc wypełniać swoją misje jaką jest wsparcie lokalnej społeczności.

Weekend szkoleń warmińsko-mazurskich terytorialsów

W sobotę, 19 marca br. żołnierze 42 batalionu lekkiej piechoty realizowali szkolenie Inżynieryjno-Saperskie.

Tematyka prowadzonych zajęć obejmuje zagadnienia takie jak: budowa zapalnika lontowego, budowa ogniowych i elektrycznych sieci wybuchowych z wykorzystaniem lontu detonującego oraz wysadzanie pojedynczych ładunków. Żołnierze poznali skomplikowane zagadnienia i wzory na wyliczanie odpowiednich ładunków i sposobów niszczenia struktur drewnianych, murowanych i metalowych – wkrótce będą wykonywać te zadania w praktyce.

Saperzy wykonują złożone prace, które wymagają specjalistycznego przygotowania i zastosowania różnorodnego sprzętu inżynieryjnego. Tego typu zajęcia wymagają ogromnego skupienia, precyzji i doświadczenia. Oprócz szkolenia saperskiego, instruktorzy przeprowadzili również trening na strzelnicy garnizonowej, w ramach, którego żołnierze doskonalili umiejętności prowadzenia celnego ognia do celów stałych i ukazujących się. Żołnierze 42 batalionu lekkiej piechoty w Morągu wykonali strzelanie z karabinu MSBS GROT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *