8 Flotylla Obrony Wybrzeża po raz kolejny z powodzeniem zorganizowała szkolenie „Trenuj z Wojskiem”, przyciągając kilkadziesiąt osób na strzelnicę garnizonową oraz do Portu Wojennego w Świnoujściu. 8-godzinne szkolenie, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników.

Program szkolenia był niezwykle bogaty i obejmował różnorodne aspekty, zarówno ogólnowojskowe, jak i przydatne w życiu codziennym. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się posługiwania bronią, strzelania na symulatorze, elementów survivalu i przetrwania w trudnych warunkach, rzutu granatem ćwiczebnym, walki wręcz, udzielania pomocy medycznej, działania na wypadek alarmów i skażenia, zasad zachowania się na okręcie wojennym, podstaw ratownictwa morskiego oraz postępowania w razie wypadku samochodowego.

W Świnoujściu zorganizowano dodatkowo pokaz ratownictwa morskiego, a uczestnicy mieli możliwość przepłynąć się łodzią motorową oraz kierować załadunkiem pojazdów na okręt transportowo-minowy. Dla zainteresowanych wstąpieniem do wojska przygotowano stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Szkolenie zakończyło się w miłej atmosferze, przy ognisku, gorącej grochówce i wręczeniu certyfikatów ukończenia szkolenia. Wielkie zaangażowanie uczestników i instruktorów Flotylli przyczyniło się do sukcesu wydarzenia, które dostarczyło nie tylko cennych umiejętności, ale również pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Fot. Wojsko Polskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *