Fot. Wojsko Polskie
Obrona Terytorialna wspiera od poniedziałku Urząd Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Już od soboty żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają działania funkcjonariuszy Straży Granicznej na trzech punktach kontrolnych granicy województwa podkarpackiego. Terytorialsi zostali skierowaniu również do portu lotniczego Rzeszów-Jesionka, aby pomagać i zapewnić wsparcie służbom lotniczym. Dodatkowo żołnierze Obrony Terytorialnej objęli opieką kombatantów Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Zadaniem żołnierzy jest izolowanie kombatantów od ewentualnych i potencjalnych źródeł możliwości zakażenia wirusem. W tym celu pomagają w transporcie i zakupach.

– W poniedziałek, terytorialsi będą wykonywać zadania na rzecz urzędu marszałkowskiego województwa podkarpackiego. Działania wspierające będą prowadzone w trzech budynkach urzędu: przy al. Cieplińskiego, ul. Towarnickiego i Lubelskiej. Do ich zadań będzie należało wykonywanie pomiaru temperatury pracownikom urzędu i ich interesantom – informuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

Warto dodać, że od 18 marca, Dowództwo WOT organizuje zdalny punkt pomocy psychologicznej dla osób znajdujących się pod kwarantanną. Została ona złożona z żołnierzy psychologów będących w jednostkach WOT. Pomoc psychologiczna ma być udzielana całodobowo w trybie 3-zmianowym.

Całość formacji jest obecnie w stanie 12 godzinnej gotowości do działania. Wybrane grupy żołnierzy o określonych specjalnościach wojskowych wchodzą w 6 godzinną gotowość do podjęcia działań – mówi kpt. Witold Sura.
Źródło: terazkrosno
Fot. Wojsko Polskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *