Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają instytucjom i podmiotom odpowiedzialnym za przyjęcie uchodźców.

W ramach Grup Wsparcia Relokacji Uchodźców Terytorialsi wspierają Łódzki Urząd Wojewódzki oraz organizacje pozarządowe w procesie przyjęcia i udzielania pomocy uciekającym przed rosyjską agresją Ukraińcom.

Terytorialsi ze znajomością języka ukraińskiego wspierają pracę punktu recepcyjnego w Łodzi – udzielają informacji, pomagają w rejestracji i przyjęciu uchodźców. Żołnierze pomogli także w przygotowaniu punktów relokacyjnych w województwie łódzkim – w Skierniewicach, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim – przeznaczonych na tymczasowe zakwaterowanie. Transportują żywność i artykuły chemiczne przeznaczone dla potrzebujących. Żołnierze 9ŁBOT wspierają również  koordynację ruchu uchodźców przyjeżdżających specjalnymi pociągami, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej i pomagają w rozmieszczeniu w przygotowanych autobusach, które następnie przewożą uchodźców do punktów relokacyjnych.

W te działania zaangażowanych jest kilkudziesięciu żołnierzy, w razie potrzeby zwiększenia pomocy kolejni Terytorialsi czekają w gotowości do wsparcia działań.

Źródło: DWOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *