Fot. WOT

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w dostarczaniu maseczek ochronnych zamówionych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych (TZMO).10 tys. maseczek chirurgicznych trafiło do pięciu największych miast w regionie, czyli Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Aktualnie produkty TZMO dostarczane są również do kolejnych jednostek w regionie.

Epidemia COVID-19 stawia nas indywidualnie, ale również zbiorowo jako lokalną społeczność przed ważnym i trudnym egzaminem. Aby zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa, musimy rygorystycznie przestrzegać wszystkich procedur przeciwepidemicznych i zasad higieny. – podkreślił dowódca 8. Brygady OT płk Krzysztof Stańczyk.

Maseczki ochronne przeznaczone są m.in do przychodni. TZMO produkuje 5 tys. maseczek dziennie.

Jest to możliwe dzięki wsparciu administracji rządowej, która pomaga przedsiębiorstwu zdobyć odpowiednie zgody na wykorzystywanie tego produktu do celów medycznych (tzw. certyfikacja). Wojewoda za zgodą ministra obrony narodowej zadysponował także 31 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy od 16 marca pracują przy produkcji maseczek – podkreślił Mól.

Źródło: TVP

Fot. WOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *