Nowa Dęba, 14 czerwca 2024 r. – Na poligonie w Nowej Dębie odbyły się pierwsze strzelania bojowe armatohaubic K9 Thunder, najnowszego nabytku Wojska Polskiego. Wydarzenie to stanowi ważny krok w modernizacji polskich sił zbrojnych.

Niezawodny i intuicyjny w obsłudze sprzęt

Artylerzyści z 18. Pułku Artylerii, którzy obsługiwali armatohaubice K9 Thunder, są pod wrażeniem ich niezawodności i intuicyjności obsługi. „Sprzęt ten jest bardzo nowoczesny i łatwy w obsłudze, co przekłada się na jego wysoką skuteczność bojową” – podkreśla jeden z żołnierzy.

Pierwszy ogień z potężnych dział

Podczas strzelań dywizjon artylerii samobieżnej oddał pierwszy ogień z armatohaubic K9 Thunder. „To był bardzo ważny moment dla nas wszystkich. Cieszymy się, że możemy służyć w tak nowoczesnej jednostce i obsługiwać tak zaawansowany sprzęt” – mówi dowódca dywizjonu.

Modernizacja Wojska Polskiego

Armatohaubice K9 Thunder to najnowocześniejszy sprzęt artyleryjski, jakim dysponuje Wojsko Polskie. Ich wprowadzenie do służby stanowi ważny krok w modernizacji polskich sił zbrojnych. „To inwestycja w bezpieczeństwo naszego kraju i naszych obywateli” – podkreśla Minister Obrony Narodowej.

Współpraca z Koreą Południową

Armatohaubice K9 Thunder zostały wyprodukowane w Korei Południowej. Ich zakup stanowi element szerszej współpracy wojskowej między Polską a Koreą Południową. „Cieszymy się, że możemy współpracować z tak ważnym partnerem jak Korea Południowa” – mówi Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Przyszłość polskich sił zbrojnych

Armatohaubice K9 Thunder to tylko jeden z elementów modernizacji Wojska Polskiego. W najbliższych latach planowane są dalsze inwestycje w nowoczesny sprzęt i uzbrojenie. „Chcemy, aby Wojsko Polskie było nowoczesne, skuteczne i gotowe do obrony naszego kraju” – podkreśla Prezydent RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *