„Spokrewnieni służbą” to akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez Regionalne Krwiodawstwo i Krwiolecznictwo w Kielcach.

Najcenniejszym lekiem, czyli krwią podzielili się między innymi żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsi do oddania krwi zgłosili się już przed godziną ósmą. Jednym z osób była Edyta Sibera-Połowniak, która oddaje regularnie krew od 1996 roku.

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddają po razy piąty krew.

„Spokrewnieni służbą” - Terytorialsi oddają krew dla potrzebujących

– Żołnierze zawsze solidaryzują się z osobami, które potrzebują krwi. Dlatego chętnie włączamy się w takie akcje. Jesteśmy zawsze tam, gdzie pomoc i nasze wsparcie jest potrzebne. Dziś do magazynów centrum dolaliśmy kolejne kropelki do 580 litrów krwi, które do tej pory oddali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej – zwrócił uwagę Daniel Woś.

– Żołnierze zawsze solidaryzują się z osobami, które potrzebują krwi. Dlatego chętnie włączamy się w takie akcje. Jesteśmy zawsze tam, gdzie pomoc i nasze wsparcie jest potrzebne. Dziś do magazynów centrum dolaliśmy kolejne kropelki do 580 litrów krwi, które do tej pory oddali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej – skomentował podporucznik Daniel Woś, oficer prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W sobotę chęć oddania krwi zadeklarowało 60 żołnierzy WOT. Aktualnie największe zapotrzebowanie jest na grupy krwi: B Rh -, 0 Rh – oraz B Rh +.

Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *