Przekazanie obowiązków dowódcy w PKW KFOR w Kosowie

3 sierpnia br. w bazie Novo Selo odbyła się uroczystość zmiany dowodzenia Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR, w której uczestniczył Dowódca Operacyjny gen. broni Tomasz Piotrowski. W trakcie ceremonii, która rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, ppłk Marcin SUDEK przekazał Flagę RP i obowiązki Dowódcy PKW KFOR ppłk Marcinowi KOZIOŁOWI. W swoim przemówieniu ppłk SUDEK podkreślił profesjonalizm i zaangażowanie żołnierzy i pracowników XLVII zmiany PKW KFOR, którzy godnie reprezentowali Siły Zbrojne RP w trudnym czasie dla Kosowa. Podziękował im za współpracę i życzył szczęśliwego powrotu do domu.

Przekazanie obowiązków dowódcy w PKW KFOR w Kosowie

Z kolei ppłk KOZIOŁ zapewnił, że żołnierze XLVIII zmiany PKW KFOR będą kontynuować dobrą służbę na rzecz pokoju i stabilności w regionie. Wyraził wdzięczność XLVII zmianie za pomoc w przekazaniu doświadczenia i wiedzy. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele dyplomacji, dowództwa RC-E, Camp Novo Selo oraz misji ONZ – UNMIK. Po ceremonii Dowódca Operacyjny spotkał się z żołnierzami zmiany zdającej obowiązki i podziękował im za ich służbę, zwłaszcza w okresie zamieszek po wyborach na terenie Kosowa. Poprosił ich również o przekazanie podziękowań i wsparcia dla ich rodzin i bliskich.

XLVIII zmiana PKW KFOR składa się głównie z żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. gen. Tadeusza Kościuszki z Wesołej.

Źródło: (PKW KFOR), DO RSZ
Zdjęcia: sierż. Rafał Samluk (DO RSZ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *