ferie_z_wot_2024

Szukasz pomysłu na nadchodzące ferie? Rozważ przyłączenie się do Wojsk Obrony Terytorialnej! W ramach projektu „Ferie z WOT”, WOT po raz kolejny organizuje szkolenie podstawowe, dedykowane głównie pełnoletnim uczniom szkół średnich, studentom oraz nauczycielom.

Jak podkreśla tymczasowy Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. bryg. Krzysztof Stańczyk, projekt „Ferie z WOT” przyciąga od lat wielu ochotników. Jest to świetna okazja dla uczniów, studentów, nauczycieli i rodziców do aktywnego spędzenia zimowej przerwy. Zaangażowanie młodych ludzi w ten projekt świadczy o ich odpowiedzialności.

Zainaugurowany w 2019, projekt „Ferie z WOT” umożliwił wielu ochotnikom odbycie podstawowego szkolenia wojskowego w styczniu i lutym. W tym roku program będzie realizowany we wszystkich brygadach OT w całej Polsce. Większość szkoleń odbędzie się na terenie działania brygad lub w pobliskich ośrodkach poligonowych. Powołania do WOT będą odbywać się zgodnie z krajowym harmonogramem ferii. Każde szkolenie zakończy się przysięgą wojskową.

Szer. Katarzyna z 12 Wielkopolskiej Brygady OT podzieliła się swoimi doświadczeniami, mówiąc, że warto było wziąć udział w projekcie. Uczestnictwo w „Feriach z WOT” nie kolidowało z jej zobowiązaniami, a także pozwoliło poznać ciekawych ludzi.

Zachęcamy do składania wniosków przed wyznaczonym terminem. Kontakt z rekruterem WOT można nawiązać poprzez stronę Rekruterzy WOT, dzwoniąc na Linie Wsparcia Rekrutacji (800 696 077) lub odwiedzając Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie CWCR (wojsko-polskie.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *