Fot. WOT

Wojska Obrony Terytorialnej starają się wspierać i pomagać, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od początku tygodnia pomagają w pracach w Centrum Logistycznego Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych.Ponad 30 żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej od początku tygodnia wspiera prace Centrum Logistycznego Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych przy kompletowaniu paczek i załadunku wyrobów – poinformowała piątek rzecznik brygady kpt. Diana Warchocka.

O pomoc żołnierzy w fabryce, wojewoda kujawsko-pomorskiego wystąpił z wnioskiem do ministra obrony narodowej.

Angażujemy się w przedsięwzięcia, których celem jest zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania się koronawirusa. (…) Wiemy, że każda ilość materiałów opatrunkowych jest teraz na wagę złota, dlatego chcemy wspomóc nie tylko produkcję tych przedmiotów, ale też ich pakowanie oraz załadunek – podkreślił dowódca 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”” płk Krzysztof Stańczyk.

Żołnierze brygady pracują w fabryce materiałów opatrunkowych w trybie trzyzmianowym.

Mam wrażenie, że zdaję egzamin. To dziwne uczucie, bo tak naprawdę ten egzamin to sprawdzian mojej dyscypliny i zaangażowania się w realne działania. Dużo myślałam o tym, teraz realnie widzę, że robiąc rzeczy małe doskonali się nadrzędny cel jakim jest pomoc innym ludziom. Nigdy nie przypuszczałam, że tak szybko będę poddana takiemu testowi – komentuje szer. Roksana Wróblewska.

Źródło: PAP

Fot. WOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *