Pokaz najnowszego sprzętu wojskowego JESIENNY OGIEŃ 2023

W niedzielę, 17 września br., serdecznie zapraszamy na teren Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim na niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy widzowie będą mieli okazję podziwiać najnowszy sprzęt wojskowy w akcji. Zachęcamy do przybycia na pokaz dynamiczny „Jesienny Ogień 23”!

Sprzęt i uzbrojenie Sił Zbrojnych, które robiły furorę na defiladzie, wydają się jeszcze bardziej imponujące, gdy można je podziwiać z bliska w realiach polowych. Przybycie na miejsce i przekonanie się o tym osobiście to czysta przyjemność!

Pokaz zaczyna się o 13:00, jednakże dostęp na teren poligonu możliwy jest już od 8:00. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych.

Na poligonie widzowie będą mogli podziwiać najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt wojskowy nabyty w ostatnim czasie. Do głównych atrakcji należą czołgi takie jak Abrams czy K2, wyrzutnie HIMARS, systemy przeciwlotnicze HIBNERYT, zestawy przeciwrakietowe POPRAD oraz armatohaubice KRAB i K9. Publiczność zobaczy również wozy bojowe, w tym kołowy transporter ROSOMAK, bojowy wóz piechoty BORSUK, a także pojazd dalekiego rozpoznania – ŻMIJA. Nie zabraknie specjalistycznych robotów LRR, Talon oraz dronów FlyEye. Ogółem, w ramach pokazu oraz części statycznej będzie można podziwiać blisko 70 różnorodnych jednostek sprzętu wojskowego, w tym samoloty, czołgi oraz różnorodne systemy artyleryjskie.

plakat_jesienny_ogien

„JESIENNY OGIEŃ 23” prezentuje zdolności współdziałania różnorodnych jednostek wojskowych oraz wykorzystywania przez nie najnowszego sprzętu na współczesnym polu bitwy.

O 13:00 wystartuje ćwiczenie ogniowe, w którym uczestniczyć będzie prawie 1000 żołnierzy. Oglądając zmagania na ziemi i w powietrzu, widzowie będą mogli śledzić ogień artylerii, manewry obronne oraz ofensywne przeciw siłom nieprzyjaciela. Akcji dodadzą dynamiki siły specjalne. Realistycznie skonstruowany scenariusz umożliwi uczestnikom poczucie atmosfery prawdziwego pola bitwy oraz podziw dla umiejętności i wyszkolenia żołnierzy.

Od 8:00 zapraszamy na piknik poligonowy. Goście, po zapoznaniu się z nowoczesnym uzbrojeniem Wojska Polskiego, będą mieli okazję skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki, podawanej z chlebem prosto z piekarni polowej. Możliwe będzie też porozmawianie z żołnierzami o ich codziennych obowiązkach oraz zaznajomienie się z działaniem poszczególnych sprzętów. Fani strzelania będą mogli sprawdzić się na strzelnicy multimedialnej, a ciekawskie osoby przymierzyć wojskowy ekwipunek. Dla najmłodszych również przewidziano atrakcje.

Przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz różnych jednostek omówią ścieżki kariery w Wojsku Polskim. Doradcy rekrutacyjni odpowiedzą na wszelkie pytania i pokażą, jak wstąpić do Wojska Polskiego w ramach różnych form służby. Ukażą też możliwości służby w konkretnych specjalnościach i wskażą, gdzie w Polsce można ją pełnić.

Kulminacją pikniku będzie defilada biorących udział w ćwiczeniu jednostek – wspaniała okazja, aby okazać szacunek i podziękować żołnierzom za ich oddanie.

Źródło: Wojsko Polskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *