W ramach operacji „ODPORNA WIOSNA”, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Oszuści próbują podszywać się pod żołnierzy WOT i wyłudzać pieniądze.Operacja „ODPORNA WIOSNA” to akcja Obrony Terytorialnej mająca na walkę i zapobieganie skutków zakażeń koronawirusem. W ramach operacji żołnierze Obrony Terytorialnej wspierają siedem grup objętych ryzykiem zakażenia, wśród nich są kombatanci, osoby starsze i osoby przebywające w kwarantannie. Do zadań terytorialsów należą dostawy żywności i leków, a także zakupy.

Fakt ten postanowili wykorzystać oszust, który podszywając się pod żołnierza WOT próbował wyłudzić od starszej osoby pieniądze za rzekomo zrobione zakupy. Na szczęście kobieta zorientowała się, że mogła to być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie OT.

Dowództwo WOT od razu podjęło zapobiegawcze środki, aby nie dopuścić do takich nadużyć. Seniorzy, którym pomagają Wojska Obrony Terytorialnej podzieleni są na dwie grupy. Pierwszą z nich są kombatanci i osoby starsze objęte bezpośrednią opieką koordynatora z brygady. Z racji tego, że w tej grupie jest wsparcie w postaci robienia zakupów, a co za tym idzie przepływ pieniędzy. Osoby objęte opieką zostały już poinformowane o nieprzekazywanie pieniędzy nikomu poza żołnierzom i zwracanie uwagi na charakterystyczne cechy munduru żołnierzy Obrony Terytorialnej.

W drugiej grupie znajdują się osoby objęte opieką Osródków Pomocy Spłecznej i Caritas. Wsparcie tej grupy polega na dostarczaniu paczek żywnościowych z banków żywności. W tej grupie żołnierze nie są upoważnieni do robienia zakupów dla osób pod opieką.

Fot. MBOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *