W sobotę, 6 lipca 2024 r., Wojsko Polskie powita w swoich szeregach 504 nowych oficerów – absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej. Wśród nich znajdzie się 86 kobiet, co stanowi znaczący krok w kierunku równouprawnienia w wojsku. Dodatkowo, 104 absolwentów Kursu Oficerskiego, w tym 12 kobiet, również otrzyma promocję oficerską.

Uroczystość promocji odbędzie się na placu apelowym uczelni o godzinie 9:00. Wydarzenie to będzie miało wyjątkowy charakter, a jego kulminacją będzie uroczysta defilada, symbolizująca gotowość nowych oficerów do służby ojczyźnie.

Wojskowa Akademia Techniczna, jako wiodąca uczelnia wojskowa w Polsce, od lat kształci wysoko wykwalifikowaną kadrę oficerską, która zasila szeregi Wojska Polskiego. Tegoroczna promocja jest dowodem na ciągły rozwój uczelni oraz jej zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa kraju.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w tej podniosłej uroczystości. Będzie to doskonała okazja do wyrażenia uznania dla nowych oficerów oraz wsparcia ich w rozpoczęciu służby wojskowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *