Trwa szkolenie kolejnych ochotników chcących wstąpić do 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie przyszłych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej potrwa 16 dni i zakończy się przysięgą 1 sierpnia.  W czasie nauki, przyszli terytorialsi zdobędą podstawowe umiejętności z taktyki, strzelania czy pomocy przedmedycznej.

– Szkolenia odbywają się w szczególnym czasie pandemii wiec musimy zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa, ponieważ zdrowie żołnierzy jest naszym priorytetem – mówi mjr. Arkadiusz Rubajczyk Oficer Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej powoływani są co miesiąc na dwudniowe szkolenia rotacyjne. Raz w roku odbywają dwutygodniowe przeszkolenia na poligonie. Zadaniem żołnierzy Obrony Terytorialnej jest przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych, prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych a w czasie wojny wspieranie wojsk operacyjnych.

Od marca, terytorialsia uczestniczą w operacji „Odporna Wiosna” wspierając lokalną społeczność i służby w walce z pandemią koronowairusa. W szeregach żołnierzy 9ŁBOT służy już blisko 1200 żołnierzy.

Fot. WOT

Źródło: Naszemiasto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *