Fot. egarwolin

Od niedzieli 15 marca, żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu wykonują zadania na Lotnisku Chopina w Warszawie w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostali skierowani do działań na Lotnisku Chopina na wniosek prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Terytorialsi mają za zadanie wsparcie służb lotniskowych w działaniach. Wśród żołnierzy Obrony Terytorialnej znajdują się również ratownicy medyczni i żołnierze z uprawnieniami KPP. Obecnie zaangażowano już ok. 75 żołnierzy z powiatów: garwolińskiego, grójeckiego, otwockiego, piaseczyńskiego oraz Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Zadaniem Terytorialsów jest wykonywanie pomiarów temperatury oraz gromadzenie i segregowanie kart lokalizacyjnych wszystkich pasażerów przylatujących do Polski do odwołania.

Fot. egarwolin

Napawa optymizmem postawa żołnierzy 61 blp w Grójcu. Ich zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy udowadnia, że służba, którą pełnią wynika z chęci pomocy lokalnej społeczności i głęboko rozumianego powołania. Dziękuje Wam za służbę a Waszym rodzinom, za zrozumienie i wyrozumiałość – mówi ppłk Janusz Ostrowski, dowódca 61 blp w Grójcu – Jestem pewien, że nadal będziemy mogli liczyć na wasze zaangażowanie.

Od 12 marca, od godziny 9:00 Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania, przechodząc z modelu szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Całość formacji jest obecnie w stanie 12 godzinnej gotowości do działania. Wybrane grupy żołnierzy o określonych specjalnościach wojskowych wchodzą w 6-godzinną gotowość do podjęcia działań.

Fot. egarwolin

61 batalion lekkiej piechoty jest w kontakcie ze wszystkimi sztabami zarządzania kryzysowego w Stałym Rejonie Odpowiedzialności, a także jest w gotowości do natychmiastowego podjęcia działań wynikających z zaistniałej sytuacji.

Informacja prasowa, oprac. red

Fot. Portal eGarwolin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *