Sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym sprawiła, że pewne strefy życia publicznego zostały mocno przeorganizowane. Szczególnie ważne jest, aby w tym okresie pozostać w domu i ograniczyć do minimum kontakty z osobami trzecimi. Na wirus najbardziej narażone są osoby starsze i dlatego też Wojska Obrony Terytorialnej pomagają seniorom przetrwać ten trudny czas.

W poniedziałek 16 marca 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej zaczęła wspierać i nieść pomoc dla seniorów z Dziennych Domów Opieki Społecznej. Często, te osoby mieszkają samotnie i nie są w stanie otrzymać pomoc od bliskich osób lub rodziny. Z pomocą ruszyła 8K-PBOT i dzieki żołnierzom, osoby starsze z gminy Zławieś Wielka oraz z miejscowości Górzno otrzymają żywność.

Ten krótki, ale wyjątkowy czas, by zamienić kilka zdań z tymi osobami jest niezwykle istotny. Mieć kontakt, zapytać jak się czują, a także po prostu porozmawiać z nimi jest ważne, bo często są to osoby samotne – mówi szer. Marcin Swaczyna z 8K- PBOT.

Źródło i fot. pozatorun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *