W dniu 3 września odnotowano kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy polskiej przez cudzoziemców. Z informacji dostarczonych przez Straż Graniczną wynika, że z Białorusi do Polski próbowało przedostać się łącznie 9 osób. Wszyscy z nich to obywatele Indii.

Służby graniczne działające w rejonie Dubicze Cerkiewne zareagowały błyskawicznie. Sześciu z intruzów zostało zatrzymanych, natomiast trzej pozostali, na widok patroli Straży Granicznej, postanowili zawrócić na białoruską stronę granicy.

Nie był to jedyny incydent tego dnia. Grupa składająca się z około 20 cudzoziemców, która przebywała po stronie białoruskiej, rzuciła kamieniami w kierunku polskich patroli. Na szczęście nikt z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń. Sytuacja ta pokazuje jednak narastające napięcie na granicy polsko-białoruskiej.

Częste próby nielegalnego przekraczania granicy oraz agresywne zachowania niektórych grup wobec służb granicznych wskazują na potrzebę dalszego wzmacniania ochrony granicznej oraz współpracy międzynarodowej w celu rozwiązania kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Polski.

Należy podkreślić, że Straż Graniczna działa zgodnie z prawem międzynarodowym oraz krajowym, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo kraju oraz swoje własne. W obliczu narastającego kryzysu na granicy, apeluje się do wszystkich strażników granicznych o zachowanie czujności i profesjonalizmu. Jednocześnie społeczeństwo jest zachęcane do wsparcia funkcjonariuszy w ich codziennych obowiązkach.

Źródło & foto: Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *