Łódzcy terytorialsi wspierają Wojewodę od pierwszych chwil konfliktu na Ukrainie

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego od początku rosyjskiej agresji na Ukrainie pomagają służbom i instytucjom odpowiedzialnym za przyjęcie uchodźców.

Grupa Wsparcia Relokacji Uchodźców zaangażowana jest w cały proces przyjęcia Ukraińców – począwszy od przygotowania logistycznego punktów relokacyjnych poprzez przyjmowanie uchodźców na Dworcu Fabrycznym w Łodzi i pracę w punktach recepcyjnych.

Terytorialsi ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego wspierają pracę punktów, gdzie uchodźcy otrzymują pierwszą pomoc w postaci artykułów pierwszej potrzeby i noclegu. Działania żołnierzy odbywają się na wniosek Wojewody Łódzkiego i w koordynacji z jego służbami.

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej wspiera także organizację logistyczną, udostępniając kontenery i namioty wojskowe jako powierzchnie magazynowe do przechowywania darów i żywności. Wojsko wspierając Caritas Archidiecezji Łódzkiej zajmuje się również przewożeniem większych ilości artykułów spożywczych od darczyńców do magazynów i punktów relokacyjnych w województwie łódzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *