iron dome izrael

Podczas gdy izraelskie rodziny przygotowywały się do wspólnego obiadu, nagle musiały uciekać do schronów bombowych. Powodem była kolejna seria setek rakiet wystrzelonych przez Hamas. Taką informację przekazały Siły Obronne Izraela (IDF) na portalu X, gdzie opublikowano mapę z miejscami, w których dokonano ataków.

Następstwem ciągłego ostrzału rakietowego jest wstrzymanie ruchu lotniczego na głównym izraelskim lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Sytuacja w kraju staje się coraz bardziej napięta.


Dzisiaj wieczorem „Jerusalem Post” doniósł, że afgańscy talibowie zwrócili się z prośbą do władz Iranu, Iraku i Jordanii. Proszą o udostępnienie korytarza, który pozwoli im dostać się do Izraela. Wygląda na to, że chcą wziąć czynny udział w konflikcie, deklarując swoje pragnienie „zdobycia Jerozolimy”.

Obserwując ostatnie działania Hamasu i Palestyńczyków, można odnieść wrażenie, że postanowili rzucić na szalę wszystkie swoje zasoby. Ta skala agresji jest największa od lat i zdaje się zaskoczyć nawet Izrael. Mimo to, w konfrontacji wojskowej, Izrael posiada zdecydowaną przewagę nad Hamasem, co w konsekwencji może mieć tragiczne skutki dla wielu niewinnych Palestyńczyków.

W obliczu tych wydarzeń społeczność międzynarodowa wzywa do powstrzymania się od dalszych działań zbrojnych i rozpoczęcia negocjacji w celu zakończenia konfliktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *