Straż Graniczna

W dniach 14-16 czerwca Straż Graniczna odnotowała blisko 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano jedną osobę podejrzaną o pomocnictwo w organizowaniu tych prób.

W trakcie interwencji funkcjonariusze SG udzielili pomocy 6 cudzoziemcom, którzy wymagali opieki medycznej. Niestety, doszło również do incydentów, w których agresywne grupy migrantów rzucały kamieniami w kierunku polskich patroli.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej pozostaje napięta. Straż Graniczna nieustannie monitoruje sytuację i podejmuje wszelkie niezbędne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa granic Polski.

Funkcjonariusze SG podkreślają, że migranci, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę, są często instrumentalizowani przez białoruskie służby. Reżim Łukaszenki cynicznie wykorzystuje ich trudną sytuację, obiecując łatwy dostęp do Unii Europejskiej, a następnie kieruje ich na granicę z Polską.

Straż Graniczna apeluje o rozsądek i przestrzega przed konsekwencjami nielegalnego przekraczania granicy. Przypomina również, że każda próba nielegalnego przekroczenia granicy jest przestępstwem, a osoby zaangażowane w pomocnictwo podlegają karze pozbawienia wolności.

Władze polskie podejmują wszelkie możliwe działania, aby zapewnić bezpieczeństwo granic i zapobiec nielegalnej migracji. Jednocześnie podkreślają, że Polska jest otwarta na legalną migrację i oferuje pomoc osobom, które jej potrzebują.

Fot. Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *