Czwarta edycja „Trenuj z wojskiem”

Już od września rusza nowa edycja bezpłatnych szkoleń wojskowych dostępnych w różnych regionach Polski. Projekt potrwa do końca października, oferując wszystkim chętnym możliwość praktycznego zapoznania się z podstawami służby wojskowej.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Slogan ten podkreśla, jak ważna w wojskowym szkoleniu jest zarówno indywidualna dyscyplina i samodyscyplina, jak i umiejętność pracy w zespole.

Projekt ma na celu nie tylko promowanie wiedzy o obronności kraju wśród młodych ludzi, ale również budowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Uczestnicy szkoleń będą mieli okazję poznać podstawowe techniki wojskowe, takie jak pierwsza pomoc w warunkach bojowych, podstawy taktyki czy obsługa sprzętu wojskowego.

Bezpłatne szkolenia to doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą poznać życie wojskowe od środka, zrozumieć, na czym polega służba w obronie kraju i doświadczyć niecodziennych przygód w towarzystwie doświadczonych instruktorów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie i doświadczenia na własnej skórze, co to znaczy „Trenować z wojskiem”!

Od 9 września do 28 października, każdej soboty, specjaliści z wojska prowadzić będą intensywne, 8-godzinne szkolenia. Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki m.in.: obsługi broni, umiejętności przetrwania w ekstremalnych warunkach, walki wręcz, pierwszej pomocy medycznej czy postępowania w sytuacji zagrożenia.

Zgłoszenie na szkolenie jest proste – potrzebne są jedynie podstawowe dane: imię, nazwisko, wiek oraz kontaktowy numer telefonu. Osoby organizujące większe grupy mogą zgłaszać je poprzez swoich liderów czy opiekunów. Wymagane jest polskie obywatelstwo oraz wiek uczestnika w zakresie 15-65 lat.

To nie tylko nauka pod okiem doświadczonych instruktorów, ale również możliwość aktywnego spędzenia soboty, pełnej adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Dla uczestników zapewnione jest kompleksowe wsparcie – od profesjonalnego szkolenia, poprzez ubezpieczenie, aż po wyżywienie.

Nie czekaj, zapisz się już dziś i doświadcz niesamowitej przygody z Wojskiem Polskim!

Lista kontaktowa – pobierz

Harmonogram – pobierz


Projekt „Trenuj z wojskiem” oferuje 8-godzinne, podstawowe szkolenia wojskowe, dostępne dla wszystkich chętnych zupełnie bezpłatnie. Zajęcia prowadzone są w jednostkach wojskowych przez specjalistów – doświadczonych i wykwalifikowanych żołnierzy. Ta inicjatywa ma charakter prospołeczny i proobronny, umożliwiając obywatelom bliższe zapoznanie się z funkcjonowaniem wojska oraz podniesienie świadomości obronnej.


Czwarta już edycja projektu „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” kontynuuje tradycję poprzednich lat. Do chwili obecnej niemal 20 tys. Polaków skorzystało z możliwości uczestnictwa w szkoleniach. Opinie uczestników są niezwykle pozytywne. Aż 98% z nich wyraziło zadowolenie, podkreślając, że szkolenie spełniło ich oczekiwania. Co więcej, niemal wszyscy (99%) deklarują chęć polecenia tej formy aktywnego spędzenia czasu swoim bliskim i znajomym.

Źródło: WP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *