Air Show 2023 w Radomiu pod hasłem Niezwyciężeni w przestworzach

Już niedługo odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce – Air Show 2023 w Radomiu. Tegoroczna edycja imprezy zapowiada się niezwykle emocjonująco, pod hasłem „Niezwyciężeni w przestworzach”.

Podczas Air Show 2023 w Radomiu będziemy mieli okazję zobaczyć w akcji najnowsze samoloty i śmigłowce, a także niezwykłe pokazy akrobacji powietrznej. Zaprezentują się zarówno polscy piloci, jak i zaproszeni goście z zagranicy.

Nie zabraknie również wystaw statycznych, na których będzie można zobaczyć z bliska samoloty i śmigłowce. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się dokładniej tym maszynom i porozmawiać z ekspertami z dziedziny lotnictwa.

„Sądzę, że największą atrakcją pod hasłem „Niezwyciężeni w przestworzach” będzie inauguracja samolotu FA-50 już z biało-czerwoną szachownicą. A więc samolotu, który został wyprodukowany w Korei Południowej, z którym zapoznają się nasi piloci i który jeszcze w tym roku, w liczbie 12 sztuk trafi na wyposażenie polskich Sił Powietrznych. Będzie to przedsięwzięcie o dużej skali. Zapewniam państwa, że bilety promocyjne będą skierowane do rodzin. Liczymy na duże zainteresowanie najmłodszych, ale także ludzi młodych. Prowadzimy akcję „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” mamy nadzieję, że również Air Show sprawi, że znajdą się tacy, którzy postanowią przystąpić do Wojska Polskiego” – podkreślił wicepremier M. Błaszczak.

Air Show 2023 w Radomiu to także nie tylko wspaniała zabawa, ale również możliwość poznania historii polskiego lotnictwa. W trakcie imprezy odbędą się bowiem ciekawe wykłady i prezentacje, które pozwolą zgłębić tajniki tej dziedziny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa oraz wszystkich, którzy chcą spędzić niezapomniane chwile wśród wspaniałych maszyn latających, na Air Show 2023 w Radomiu!

Źródło: Wojsko Polskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *