W dniu 8 marca 2023 roku zrealizowano dwie Akcje Serce, w których wykorzystano samolot C-295M CASA. Pierwsza akcja rozpoczęła się o godzinie 7:36 i przebiegła po trasie Kraków-Wrocław-Gdańsk-Kraków, kończąc się na lotnisku w Balicach o godzinie 12:15. Załoga wraz z zespołem transplantologów wykonali swoje zadanie bez zakłóceń.

Druga Akcja Serce rozpoczęła się o godzinie 18:50 i przebiegła po trasie Kraków-Katowice-Szczecin-Kraków. Lot zakończył się na lotnisku w Balicach o godzinie 22:15. Ta akcja była przeprowadzona na rzecz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

W 2023 roku załogi Dowództwa Generalnego RSZ przeprowadziły łącznie 19 Akcji Serce, z czego 15 zrealizowano przy pomocy lotników z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego. 14 akcji zostało wykonanych przez załogi 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, a jedną przez 33 Bazę Lotnictwa Transportowego. Ponadto, cztery akcje zostały wykonane przez pilotów z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

Akcje Serce to inicjatywa, w ramach której załogi samolotów transportowych wykonują loty, aby przewieźć narządy do potrzebujących pacjentów. To z pewnością niezwykle ważna misja, która pozwala na ratowanie życia wielu ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *