28-09-2019r. Lublin. Drugi Marsz Rownosci przeszedl ulicami miasta. Jacek Szydlowski/FORUM

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają w czasie epidemii osobom starszym i kombatantom. Bez nich bym sobie teraz nie poradziła – komentuje mieszkanka z Zamościa, 92-letnia kombatantka. – Od dwóch miesięcy nie wychodzę z domu. Już drugi raz przechodzę zapalenie oskrzeli. Nie ma mowy, żebym sama zrobiła zakupy. 

Obrona Terytorialna wspiera kombatantów

Osoby starsze i kombatanci przekazują żołnierzom Obrony Terytorialnej listę zakupów. Cała akcja trwa ok. godzinę. Terytorialsi dostarczają niezbędne leki, pieczywo i środki czystości, a także opał. Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej każdego dnia odwiedzają kombatantów i sprawdzają stan osób w kwarantannie. Na swojej liście mają kilkaset osób z Zamościa oraz pięciu okolicznych powiatów.

Fot. Jacek Szydlowski

Starsze osoby zwykle traktują naszą pomoc trochę inaczej niż młodsi – komentuje kpr. Artur Szerafin – Starsi ludzie szanują nasze wsparcie i zamawiają zwykle tylko potrzebne rzeczy. Wiedzą, że inni też czekają na pomoc. Widać też po nich ogromną wdzięczność. To motywuje.

2 LBOT na granicy

Od niedzieli, żołnierze 2 LBOT pomagają Straży Granicznej w pilnowaniu granicy. Wspólnie z funkcjonariuszami patrolują granicę i pomagają w rozbudowie posterunków kontrolnych. Obecnie w akcji uczestniczy blisko 150 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Lubelskiego regionu.

Źródło: Dziennik Wschodni

Fot. Jacek Szydłowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *